Douglas School District

Skip to main content
Schools » Douglas High School » Honor Roll

Honor Roll

DOUGLAS HIGH SCHOOL

1ST QUARTER HONOR ROLL

 

4.00 and above

Seniors: Biberdorf, Maxwel; Blair, Sheridan R; Canaan, Jace T; Chalmers, Willie E; Cookie, Ethan U; Eldridge, Gavin J; Garr, Logan F; Green, Megan E; Greene, Alaya; Hauf, Joshua; Henriksen, Rhiannah R; Jindra, Jeslyn L; Lindgren, Brenden K; Little, Zoe; Maxon, Nyah E; McDaniel, Gulietta C; McNett, MaKenna A; McNett, MaKenzie A; Peel, Britney F; Peterson, Nathan R; Pitts, Aleigha; Rising, Thomas W; Singler, Hailee A; Smith, Morgan M; Snellgrove, Jayden S; Stewart, Alyssa J; Toliver, Jordynn; Utter, Shaelyn A; Vinson, Noah; Walters, Alexandra J; Wieman, Mason C.

 

Juniors: Brocar, Bethanie S; Grinnell, Mikayla E; Hill, Hanna B; Horstman, Victoria L; Justice, Aidan M; Kolve, Sierra; LeBlanc, Makenzie B; Lockhart, Ashton M; Long, Destiny M; Millage, Zoe R; Mulvehill, Breah R; Parker, Peyton; Piovesan Savastano, Gianne P; Purcella, Rhiannon M; Robinson, Alexandria M; Rothe, Melissa; Shackleton, Carter J; Sipp, Taralyn N; Williams, Deven J.

 

Sophomores: Ames, Cora; Combs, Belinda; DeGarmo, Caleb W; Duque, Alison L; Hill, Sierra J; KillKelley, Kaitlyn; Lykken, Taylor A; Marquez, Marissa; Maxon, Reese M; Pranzo, Kara A; Sharp, Anastasia M; Simon, Mya J; Stenkamp, Layton J; Stewart, Caleb N; Vernon, Connor J; Vinson, Sarah L; Walters, Andrew D; Wieman, Alissa L.

 

Freshmen: Anderson, Emma G; Arredondo, Angell J; Beck, Ava M; Biberdorf, Cole; Bivens, Nina M; Born, Devyn W; Brown, Addison M; Callahan, Camryn A; Castaneda, Lamara; Cookie, Caleb B; Dettman, Lexi; Eckenrode, Evelyn V; Freeman, Landon; Garrido, Ethan S; Glandt, Ashlee R; Gray, Savannah N; Guptill, Mya L; Hill, Holly R; Hirschfield, Amilynn; Horstman, Jeremy A; Johnson, Rachel; Kruse, Hailee; LeBeau, Shania F; Lunceford, Kailey E; McGovern, Matthew J; Moore, Gavin P; Moore, Mikayla G; Olsen, Noah W; Pettyjohn, Wyatt A; Regevig, Makayla R; Russell, Joslyn K; Schmidt, Savanna S; Smith, Colten J; Stolz, Jasmyn T; Torres, Devin E; Utter, Ashlyne D.

 

3.99-3.75

Seniors: Arpan, DeAndra J; Broyles, Dayla; De Guzman, Marian J; Hurst, Spencer D; McCarty, Nicole A; Monk, Phillip; Prentice, Kyler M; Shields, Katelyn; Wilson, Jackson C.

 

Juniors: Amargo, Arron-Jacob P; Blaisure, Kaitlyn E; Boneillo, William W; Brown, Jadyn D; Flesner, Tierra F; Hebert, Kaylee J; Marshall, Dalton R; Moro Ocana, Alba M; Schwartz, Molly A.

 

Sophomores: Ashley, Isabella M; Beckwith, Noah M; Charfauros, Kristal R; Divis, Nathan T; Eggersgluess, Ashley M; Fines, Madysen D; Garr, Preston W; Hays, Aleeca; Jansen, Autumn E; Lindstrom, McKenzie M; Miller, Antone W; Panik, Savanna L; Tisdall, Carah; Trevino, Dillon; Vogel, Bryce; Yeager, Ashley.

 

Freshmen: Aase, Ella P; Archer, Madison C; Brooks, Nathan; France, Allison M; Kieper, Chiara B; Klein, Shae L; Kolve, Madison D; Lunde, Nickolai K; Sharp, Torance R; Shatswell, Chloe L; Stolicker, Alexis K; Taylor, Katie L; Waltman, Milayna D; Young, Ethan J.

 

3.74-3.50

Seniors: Amaral, Mason A; Boshaw, Grant J; Brown, Charles D; Delzer, Zachery J; Denekamp, Abigail M; Geffre, Garrett M; Horton, Danelle M; Janis, Sydni J; Lyon, Donevan M; Marshall, Desmon C; Mulvaney, Kylee A; Snoke, Michelle X.

 

Juniors: Allende, Rene; Biek, Isaiah P; DeWitt, BreAnna R; Faulds, Dustin J; Ferrigno, Nicole M; Garrigan, Kyle T; Grandpre, Makayla P; Grim, Makayla M; Huetson, Grace V; Jansen, Shawn D; Jensen, Ashlynn R; Jensen, Zoee L; Maxon, Abbie A; Rosales, Jamey D; Schmidt, Haleigh R; Stearns, Halie; Tompkins, Ryan L; Tryner, Mason D; Wallner, Kadin M; Woroniecki, Maximillian; Young, Sierra R.

 

Sophomores: Ackerman, Brennan A; Beckrich, Jordyn; Burchett, Veronica; Cronan, Kyle M; Cuthbertson, Laurie; DeJong, Tyler A; Dutton, Aubrey M; Fischer, Kaleb D; Glayzer, Harley J; Kerns, Kaitlyn D; Linn, Noah L; May, Samantha A; McCormick, Morgan A; Merrill, Brice D; Murphy, Brock E; Olson, Grady A; Pitts, Landyn A; Popovich, Derrien J; Salcido, Alexander L; Severson, David G; Usera, Jonathan M; Usera, Noah M; Vaughan, Cassia L; Watkins, Samuel W; Wilde, Kejrsten N.

 

Freshmen: Allende, David; Bell, Molly L; Blasius, Shaylee J; Brose, Swayer D; Carrier, Makayla; Cash, Nova L; DeWitt, Payton; Dubois, Caleb R; Emmons, Reina L; Gholson, Colin C; Green, Talyiah J; Jensen, Avery J; Kavanagh, Aoibheann C; Kinsey, Hailey; Laden, Analeea M; Lindblom, Madison M; Lykken, Bryce A; Lyon, Caleb E; Maquindang, Kayla L; Mitchell, Baker; Mitchell, Miles; Nedved, Natalie R; Nicolaus, Kort M; Olivier, Dylan Z; Peterson, Tyler J; Ringstad, Kloe L; Ruebel, Shoki; Ryan, Liberty; Schuch, Benjamin J; Steichen, Diane K; Timm, Hailey N; Ullmann, Chloe; Walter, Kalli M; Weaver, Kirsten R; Wilcken, Dee C; Wylie, Ashlyn E.